Stalo nam je do Vaše privatnosti i do boljeg korisničkog iskustva. Budući da SB Online i njegovi partneri koriste kolačiće, dužni smo Vas na to upozoriti i zatražiti Vašu privolu. Više o kolačićima pročitajte ovdje: Pravila privatnosti. Pročitajte i Uvjete korištenja. Nastavkom korištenja ovih stranica, prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja.
Što su kolačići i zašto ih koristimo?
Kolačići su male računalne datoteke koje program šalje Vašem pregledniku. Služe nam da omogućimo korisnicima sigurno pretraživanje našeg sadržaja (zaštita od spama), sudjelovanje u anketama, komentiranje itd. Također, koristimo kolačiće naših partnera za vođenje statistike posjećenosti i prilagođeni prikaz oglasa. Naši kolačići su potpuno bezopasni za Vaš uređaj, možete ih lako obrisati u bilo kojem trenutku.
Ako prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja, kliknite "Prihvaćam" i nastavite uživati u sadržaju. Ako, pak, ne prihvaćate, onda nemojte koristiti ove stranice.
(FOTO: Getty images)
Prvo istraživanje "Hrvatske udruge menadžera sigurnosti" o navikama i ponašanju sudionika u prometu, vezano uz korištenje mobitela, provedeno je 2017. godine. Tada je 91% vozača u Hrvatskoj priznalo kako telefonira pri vožnji, 33% biciklista pedalira s mobitelom, a polovica ispitanih pješaka koristilo se mobilnim uređajem pri prelasku ulice.
Istraživanje je ponovljeno ove godine, a rezultati pokazuju da je manji broj vozača koji se koristi mobitelom u vožnji, njih 73%, što je smanjenje od 18 postotnih poena. Biciklisti, u usporedbi s 2017., sada se također manje koriste mobitelom u vožnji. Međutim, u ovoj godini, više je pješaka koji se njime koriste dok prelaze zebru, razgovaraju ili tipkaju. I to treba zabrinuti, izvijestio je Peter Pereža u Dnevniku Nove TV.
Kazna za vozače iznosi nešto manje od tisuću kuna ili 130 eura, a za bicikliiste iznosi oko 226 kuna ili 30 eura.